Головне меню:
Ренійський морський торгівельний порт було засновано у 1816 році і розташовано на лівому березі річки Дунай – однієї з найбільших річок Європи.
Селища майбутнього міста Рені були відомі з давніх давен. Вони часто змінювали свою назву в залежності від того, хто ними володів. Як і більшість міст у Бессарабії, Рені часто переходило з одних рук до інших, розділяючи у цьому долю всього придунайського краю.
Слово „рень” слов’янською означає „причал”. Звідси, вважають, і пішла назва міста.
У 1621 році місто було завойоване турками, які зробили його адміністративним центром для збору податків з місцевого населення.
На початку ХХ століття порт Рені продовжує розвиватися. Збільшуються внески російських підприємців для укріплення його технічної бази. Подальша доля міста Рені тісно пов’язана з російсько-
Кожного разу, коли Рені було відвойовано російськими військами, сюди прибували тисячі селян – болгар та греків, що тікали від турецького ярма. Після російсько-
Розвиткові порту, що після поглиблення Кілійского устя став приймати не тільки морські, а й океанські судна, сприяло створення в 1903 році державного Російсько-
Після возз'єднання Бессарабії з Радянською Росією в 1940 році, радянські дунайські порти, у тому числі і Ренійський порт були передані Чорноморському пароплавству. Однак трудовий ритм ренійских портовиків був перерваний вторгненням фашистських загарбників.
Справжній розвиток порт отримав тільки після повного звільнення Придунайського краю. Уже 5 листопада 1944 року був пущений перший кран. У 1958 році обсяг перевалки вантажів у порівнянні з 1945 роком зріс у 5.7 рази. Рівень механізації вантажних операцій збільшився з 25 до 99.4 відсотків, більш ніж у 4 рази виросла продуктивність праці.
У радянський час порт Рені лідирував між портами придунайських країн. Близько 15 млн. тонн вантажів у рік -