Історічна довідка - ДП "Ренійський морський торговельний порт"

Поиск

Повідомити про корупцію
+380 097 375 55 44

Перейти до вмісту

Головне меню:

Історічна довідка

Про порт

Ренійський морський торгівельний порт було засновано у 1816 році і розташовано на лівому березі річки Дунай – однієї з найбільших річок Європи.

 Селища майбутнього міста Рені були відомі з давніх давен. Вони часто змінювали свою назву в залежності від того, хто ними володів. Як і більшість міст у Бессарабії, Рені часто переходило з одних рук до інших, розділяючи у цьому долю всього придунайського краю.
 Слово „рень” слов’янською означає „причал”. Звідси, вважають, і пішла назва міста.
 У 1621 році місто було завойоване турками, які зробили його адміністративним центром для збору податків з місцевого населення.
 На початку ХХ століття порт Рені продовжує розвиватися. Збільшуються внески російських підприємців для укріплення його технічної бази. Подальша доля міста Рені тісно пов’язана з російсько-турецькими війнами XVIII – XIX століть.
 Кожного разу, коли Рені було відвойовано російськими військами, сюди прибували тисячі селян – болгар та греків, що тікали від турецького ярма. Після російсько-турецької війни 1806-1812 років за Бухарестською угодою Бессарабія увійшла в склад Російської імперії. Цей період вважається заснуванням порту Рені. Причальною лінією був природний берег річки Дунай. Вантажообіг був незначний і в цілому зводився до таких товарів як прянощі, вино, тютюн, що були призначені до Бессарабії. Головною ниткою експорту через порт був хліб.

 Розвиткові порту, що після поглиблення Кілійского устя став приймати не тільки морські, а й океанські судна, сприяло створення в 1903 році державного Російсько-Дунайського пароплавства. Напередодні першої Світової війни була вивезена рекордна кількість хліба через порт Рені, що складало більше ніж 150 тисяч тонн.
 Після возз'єднання Бессарабії з Радянською Росією в 1940 році, радянські дунайські порти, у тому числі і Ренійський порт були передані Чорноморському пароплавству. Однак трудовий ритм ренійских портовиків був перерваний вторгненням фашистських загарбників.
 Справжній розвиток порт отримав тільки після повного звільнення Придунайського краю. Уже 5 листопада 1944 року був пущений перший кран. У 1958 році обсяг перевалки вантажів у порівнянні з 1945 роком зріс у 5.7 рази. Рівень механізації вантажних операцій збільшився з 25 до 99.4 відсотків, більш ніж у 4 рази виросла продуктивність праці.
 У радянський час порт Рені лідирував між портами придунайських країн. Близько 15 млн. тонн вантажів у рік - більше ніж у будь-якому іншому порту на Дунаї, перевантажувалося в Рені. Ренійський морський торгівельний порт за обсягом вантажообігу входив у першу шістку портів - найбільшої морської держави СРСР.

 
Назад до вмісту | Назад до головного меню